QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Квартальні комітети міста

pdf iconПерелік голів квартальних комітетів м.Олександріїpdf iconГрафік прийому голів квартальних комітетів містаpdf iconОпис меж квартальних комітетів містаpdf iconПорядок видачі головами квартальних комітетів довідок та складання актів підтвердження фактичного місця проживання/не проживання особи/осіб у місті Олександрії


Відповідно до чинного законодавства квартальні комітети – це виборні органи, що
створюються частиною жителів, які тимчасово або постійно проживають на відповідній території в межах, села, селища, міста, є підзвітними, підконтрольними та відповідальними перед міською радою та жителями, які їх обрали. Правові засади діяльності органів самоорганізації населення визначені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування України», Законом України «Про органи самоорганізації населення» та ін. нормативно-правовими актами.

Міська рада своїм рішенням від 23.06.2017 року № 302 затвердила повноваження
50 органів самоорганізації населення (квартальних комітетів) міста Олександрії, визначивши території їх дії.

1. Основними завданнями квартальних комітетів міста є:
1) Створення умов для участі жителів міста у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і законів України.
2) Задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг.
3) Участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.

2. Квартальним комітетам міста у межах території їх діяльності надані такі власні повноваження:
1) Представляти разом з депутатами інтереси жителів будинку, вулиці, мікрорайону, села, селища, міста у відповідній місцевій раді та її органах, місцевих органах виконавчої влади.
2) Сприяти додержанню Конституції та законів України, реалізації актів Президента України та органів виконавчої влади, рішень місцевих рад та їх виконавчих органів, розпоряджень сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті (у разі її створення) ради, рішень, прийнятих місцевими референдумами.
3) Вносити у встановленому порядку пропозиції до проектів місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць та проектів місцевих бюджетів.
4). Організовувати на добровільних засадах участь населення кварталу в заходах щодо охорони навколишнього природного середовища, санітарної очистки, благоустрою території кварталу, озелененню і відповідному утриманню домоволодінь, вулиць, будівництва тротуарів, комунальних мереж, колодязів спільного користування, обладнанню дитячих і спортивних майданчиків.
5) Здійснювати контроль за якістю надання громадянам, які проживають у жилих будинках на території діяльності органу самоорганізації населення, житлово-комунальних послуг та за якістю проведених у зазначених жилих будинках ремонтних робіт.
6) Надавати допомогу навчальним закладам, закладам та організаціям культури, фізичної культури і спорту у проведенні культурно-освітньої, спортивно-оздоровчої та виховної роботи серед населення, розвитку художньої творчості, фізичної культури і спорту, сприяти збереженню культурної спадщини, традицій народної культури, охороні пам’яток історії та культури, впровадженню в побут нових обрядів.
7) Організовувати допомогу громадянам похилого віку, інвалідам, сім’ям загиблих воїнів, партизанів та військовослужбовців, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, а також самотнім громадянам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, вносити пропозиції з цих питань до органів місцевого самоврядування.
8) Надавати необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовувати вивчення населенням правил пожежної безпеки, брати участь у здійсненні громадського контролю за додержанням вимог пожежної безпеки.
9) Сприяти відповідно до законодавства правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку.
10) Розглядати звернення громадян, вести прийом громадян.
11) Вести облік громадян за віком у межах території діяльності квартального комітету.
12) Сприяти депутатам відповідних місцевих рад в організації їх зустрічей з виборцями, прийому громадян і проведенні іншої роботи у виборчих округах.
13) Інформувати громадян про діяльність квартального комітету, організовувати обговорення проектів його рішень з найважливіших питань.
14) Мешканцям приватних будинків взяти до уваги виконання Правил благоустрою та санітарного утримання території м. Олександрії, селищ Олександрійське (Димитрове), Пантаївка, сіл Звенигородка, Марто-Іванівка, затверджених рішенням міської ради від 06.06.2012 № 623.

3. Голови квартальних комітетів наділені компетенцією щодо:
– видачі довідок про склад сім’ї, про проведення поховання, про наявність присадибних ділянок та утримання підсобного господарства, довідок для отримання твердого палива через управління праці та соціального захисту населення, довідок про підтвердження постійного проживання спадкоємців із спадкодавцем на час відкриття спадщини, довідок, що засвідчують спільне проживання та ведення спільного господарства.

4. Довідки видаються головою квартального комітету за зверненням одного з членів сім’ї на підставі домової книги, паспортів дорослих членів сім’ї (у формі книжечки) або ID картки, як паспорта громадянина України та з додатком до нього Витягу з єдиного демографічного реєстру або довідки про реєстрацію місця проживання, для дітей свідоцтва про народження та довідки про місце проживання, договору на вивезення твердих побутових відходів.

5. Довідки, що видаються головою квартального комітету, повинні мати такі реквізити: дата видачі, вихідний номер, штамп квартального комітету та завіряються уповноваженим виконавчим органом Олександрійської міської ради.
Характеристики з місця реєстрації або постійного місця проживання засвідчуються штампом голови квартального комітету.
Відповідальність за достовірність наданих даних (інформації, документів), при заповненні довідок, актів та характеристик несе особа – власник житлового приміщення/будинку, яка звертається за отриманням запитуваної довідки.

6. Секретар міської ради координує взаємодію міської ради з органами самоорганізації населення. Управління забезпечення діяльності міської ради (пр. Соборний, 59, каб. 315, тел. 7-22-75) відповідно до свого Положення здійснює правове, організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності органів самоорганізації населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *