QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Закону України «Про безоплатну правову допомогу» 10 років: досягнення центрів безоплатної вторинної правової допомоги Кіровоградщини у захисті та відновленні прав громадян

Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.
Система надання безоплатної правової допомоги на Кіровоградщині представлена мережею із 4 центрів та 18 бюро правової допомоги.
Зміст права на безоплатну правову допомогу та порядок його реалізації визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу», який був прийнятий 2 липня 2011 року.
Із 1 січня 2013 року безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) надається у кримінальних справах Регіональним центром БВПД у Кіровоградській області. Із 1 липня 2015 року, у цивільних та адміністративних справах забезпечують надання правової допомоги місцеві центри, яких на території області три: Голованівський місцевий центр з надання БВПД, Олександрійський місцевий центр з надання БВПД та Кропивницький місцевий центр з надання БВПД, а також з 2016 року 18 бюро правової допомоги.
За роки роботи Регіональний центр БВПД у Кіровоградській області видав понад 18129 доручень про призначення адвоката за рахунок держави для здійснення захисту всім затриманим, а також підозрюваним, обвинуваченим у кримінальному процесі.
Три місцеві центри з надання БВПД прийняли 11786 рішень про надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільних та адміністративних справах. Також місцеві центри зареєстрували 91412 звернень клієнтів для отримання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, допомоги у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру.
Активне правопросвітництво створює доступність до якісних правових послуг і покращує доступ до правосуддя для вразливих груп населення. За роки роботи юристи центрів та бюро правової допомоги провели понад 5491 правопросвітницький захід.
Із метою підвищення рівня правосвідомості та правової культури серед дітей, юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кіровоградщини систематично проводять правопросвітницькі заходи спільно з громадськими активістами, представниками поліції, бібліотекарями, педагогами, психологами. У форматі правових задач та вікторин фахівці аналізують типові ситуації порушення прав дітей, які траплялися у реальному житті та пропонують алгоритм захисту.