Безбар’єрність у бізнесі це відповідь на питання: «для чого?». Якщо для турботи про інших, то це відчувається людьми, й дозволяє не тільки зберегти діяльність, а й розвиватися навіть у важкі для країни часи.
Ви помічали, що в одних закладах важко забронювати столик на місяць вперед, а в інших немає такої черги відвідувачів? В одному закладі ми бачимо всіх відвідувачів, включаючи батьків з дітьми й людей з інвалідністю, а в інші просто неможливо фізично пробратися?
Причин може бути багато, але одна з них – це ставлення до людей: як клієнтів, так і працівників.
Настрій, дружня, доброзичлива атмосфера відчувається підсвідомо: в кав’ярні, де пахне свіжими круасанами, чи в магазині побутової техніки, де швидко розмовляють консультанти. В компанії з песиком, разом з маленькою дитиною чи своєю бабусею, втомленими чи з поганим самопочуттям, люди повертаються до бізнесів, де їм зручно та комфортно отримати товари чи послугу.
Безбар’єрність в бізнесі вона саме про це, про цінності, які можуть бути конкурентною перевагою.
Як зробити безбар’єрність частиною бізнес-процесів та філософії підприємців розповідає портал «Бізнес без бар’єрів».
Започаткована у 2020 році з ініціативи Першої леді Олена Зеленська спільнота «Бізнес без бар’єрів», об’єднала українські й міжнародні компанії навколо цінностей безбар’єрності.
Сьогодні – це бізнеси, які не тільки працевлаштовують різних людей, дбають про працівників розділяючи таким чином цінності доступності, відкритості та залученості.
Їх досвід може бути корисним кожному підприємцю, незалежно від об’ємів промисловості чи бюджету, бо на порталі Дія.Бізнес можна знайти відповіді на багато актуальних питань:
Як впроваджувати безбар’єрність у свої бізнес-процеси, щоб це стало точкою зросту для бізнесу?
Чим може бути корисний досвід великого бізнесу? Тут зібрані практичні кейси: як організувати дуальну форму навчання стажерів; як запровадити сервіс обслуговування клієнтів жестовою мовою; чек-лісти самооцінки бізнесу перед наймом ветеранів тощо.
Які можливості дають урядові програми?
У 2022 році на порталі з’явилася нова сторінка – «Бізнес без бар’єрів» у воєнний час». Це надихає, бо українські бізнеси, як маленькі, так і великі, працюють для наближення миру й подолання наслідків війни, що зараз є найбільшими бар’єрами для кожного українця.
«Бізнес без бар’єрів» допомагає підприємцям відстежувати та розуміти ринкові тренди, пояснює значущість безбар’єрності для бізнес-процесів та надихає на подальшу роботу.
Цей матеріал підготовано за підтримки проєкту Офіс Ради Європи в Україні – Київ «Посилення соціального захисту в Україні», що має на меті посприяти, щоб вразливі соціальні групи, які постраждали від війни, користувалися підвищеним рівнем соціальних прав та соціального захисту.
Більше про безбар’єрність https://www.dcz.gov.ua/other/bezbarjer
Дізнатися про всі послуги для осіб з інвалідністю від служби зайнятості: https://is.gd/hzGJzT