QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Оформлення допомоги для внутрішньо переміщених громадян

Згідно з Постановою Кабміну визначено порядок реєстрації внутрішньо переміщених осіб, у тому числі й дітей, та надання їм допомоги на проживання. Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень; для інших осіб – 2 000 гривень.
Відзавтра, 26 березня, на базі міської музичної школи щодня з 8.00 до 17.00 будуть працювати спеціалісти, які прийматимуть від громадян заяви на оформлення допомоги. Адреса школи: пл. Соборна, 6.
Алгоритм дій для внутрішньо переміщених людей наступний:
1) Звернутися до управління соціального захисту населення, аби отримати довідку про реєстрацію. Для взяття на облік при собі необхідно мати: паспорт та ідентифікаційний код для дорослих; свідоцтво про народження – для дітей. Номер «гарячої лінії» (05235) 7-29-79;
2) Оформити заяву на отримання державної допомоги. Ніяких копій документів не потрібно. Достатньо лише довідки про реєстрацію (дивись пункт 1) та заяви, яка заповнюється при фахівцеві. У ній треба вказати ПІБ особи, серія/номер паспорта, ідентифікаційний код, наявність статусу особи з інвалідністю, адреси постійного і тимчасового місця реєстрації, номер рахунку IBAN та перелік неповнолітніх, які проживають з дорослим, їх номер свідоцтва про народження або номер/серія паспорта.
Кожен дорослий, який бажає отримати допомогу, має заповнити відповідну заяву (на місці) і надати її спеціалісту. Для виплати допомоги на дітей достатньо вказати їх в заяві особи, що супроводжує неповнолітніх (мати, батько, опікун/піклувальник, бабуся тощо). Зразок заяви за посиланням.
Важливо! Допомога внутрішньо переміщеним громадянам буде нараховуватися з місяця їх звернення.