QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Олександрійці відзначили 129-ту річницю від Дня народження Дмитра Чижевського науково-практичною конференцією

4 квітня відзначається 129-та річниця від Дня народження нашого видатного земляка, відомого науковця, філософа, мистецтвознавця, славіста Дмитра Чижевського.

З цією нагоди у музейному відділі «Будинок Дмитра Чижевського» відбулася науково-практична конференція, присвячена його життєвому шляху та світогляду.

У заході взяли участь міський голова Сергій Кузьменко, його заступниця Ірина Чемерис, начальник управління культури і туризму Ольга Переведенцева, модератор Тетяна Шуткіна, науковці, краєзнавці та освітяни, які зацікавлені у вивченні постаті Дмитра Чижевського.

Звертаючись до присутніх, міський голова Сергій Кузьменко зазначив: «Сьогодні ми маємо унікальну можливість говорити про велику людину, і навколо цього об’єднувати не лише олександрійців, а й українську та світову спільноту. Адже дійсно це людина зі світовим ім’ям і ми знаємо, що Дмитро Іванович своїм життям, своєю працею відкрив себе світові. Нам треба багато працювати в науковій, культурній, літературній сфері, щоб наповнити сенсом та ідеєю музейний простір. Для нашої історії і культури – це надзвичайно важливо. Ми пишаємося, що в Олександрії народилася така велика людина і будемо докладати зусиль, щоб наші  діти і онуки мали можливість знати свою історію, традиції і з глибокими знаннями творили нову історію України».

Під час конференції присутні переглянули фільм «Дмитро Чижевський – мега-зірка з Олександрії», в якому розкривається біографія нашого земляка.

Протягом кількох годин тривали виступи доповідачів, які розповідали про постать Дмитра Чижевського, його оточення, життєвий шлях, наукову діяльність та  аналізували його праці.

Наприкінці конференції Ірина Чемерис відзначила: «В музейному відділі «Будинок Дмитра Чижевського» головну роль відіграють не лише експонати, а й надзвичайно важливі заходи. Завдяки науковцям, які вивчають та аналізують постать Дмитра Чижевського, ми теж доєднуємось до цього спадку. Тож чекає ще велика робота, щоб зробити музейний відділ не лише осередком для олександрійців, а й для інших науковців, які могли б приїхати до Олександрії, побачити де жив Дмитро Чижевський, донести свою думку, а ми в свою чергу збагатилися б їхнім досвідом».