Міська влада продовжує налагоджувати співпрацю з міжнародними організаціями і фондами для реалізації дієвих та корисних проєктів для Олександрійської громади.
8 вересня із інформаційним, ознайомчим візитом до Олександрії завітали представники ГО “СКЦ” Задзеркалля” Олександр Кашлаков та Наталія Мієдінова, які у партнерстві з дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ реалізують програму підтримки молоді Кіровоградської області.
Гості зустрілися з міським головою Сергієм Кузьменком та його профільним заступником Іриною Чемерис. Фахівці з молодіжних політик презентували Програму підтримки молоді Кіровоградської області та запропонували Олександрійській громаді долучитися до цього масштабного проєкту, що фінансуються за кошти донорів. Програма розрахована дітей, підлітків і молодь від 14 до 35 років та реалізується з липня 2022 по квітень 2023 року. Загалом, планується охопити 10 фокусних громад по області, у тому числі, й Олександрію, де пропонують створення молодіжного центру та запровадження різних форм роботи з молоддю.
Сергій Кузьменко подякував імплементуючим партнерам ЮНІСЕФ за увагу до Олександрії та можливість розвивати молодіжний рух більш ефективно та у новому сучасному форматі. Міський голова зазначив, що влада зі свого боку готова підтримати цю корисну ініціативу та сприяти у вирішенні організаційних питань, пов’язаних із наданням приміщення для молодіжного центру, підбору фахівців тощо.
Після цього фахівці зустрілися із секретарем міської ради Вікторією Косяк, керівництвом відділу молоді та спорту, лідерами молодіжного парламенту, молодіжної ради та громадських організацій. Присутніх ознайомили із програмою та формами роботи з молоддю. Програма включає чотири основних компоненти. Перший – «Upshift» – це глобальна ініціатива ЮНІСЕФ, яка передбачає формування молодіжних команд, розробку і захист проєктів та отримання фінансування на їх реалізацію. Другий компонент – «Молодіжна робота», який має на меті створення молодіжного центру для всебічного розвитку підростаючого покоління і введення посади молодіжного працівника. Третій напрямок – «Психо-соціальна підтримка», у рамках якого проводяться навчальні заходи для фахівців із подальшою практикою психо-соціальної підтримки. Четвертий компонент – «Волонтер плюс», що передбачає спеціальну підготовку та ефективну діяльність молодих волонтерів і волонтерських центрів.
У ході спілкування з гостями молодіжні лідери обговорили формати роботи, цільову аудиторію молоді, її інтереси та особливості впровадження цієї програми в нашому місті.