QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Роботодавці можуть отримати компенсацію за працевлаштування переселенців

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 затверджено Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Документом визначено умови, механізм виплати та порядок використання коштів для надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.
Для цілей цього Порядку під терміном «внутрішньо переміщена особа» розуміється особа, яка після введення Указом Президента від 24 лютого 2022 р. N 64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану:
перемістилася з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка”, затвердженому розпорядженням Кабміну від 6 березня 2022 р. N 204;
отримала довідку внутрішньо переміщеної особи відповідно до Порядку; оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Умови отримання компенсації для роботодавців за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб:
Компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, за таких умов:
• роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
• розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;
• подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік.
Людина з числа внутрішньо переміщених осіб може бути працевлаштована на умовах, визначених цим Порядком, один раз. Компенсація витрат надається у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення. Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи на умовах, передбачених пунктом 2 цього Порядку.

Порядок отримання роботодавцем компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб:
Для отримання компенсації витрат роботодавець не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи подає до міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості заяву про компенсацію витрат:
• в електронній формі – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі – Портал “Дія”);
• в паперовій формі – особисто під час відвідування центру зайнятості або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.
• Заява подається роботодавцем до центру зайнятості, розташованого за місцезнаходженням роботодавця. Форма заяви затверджується Державним центром зайнятості, крім форми заяви, яка подається засобами Порталу “Дія”.
Всю необхідну консультацію стосовно працевлаштування можна отримати в Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості за адресою: м. Олександрія, пр. Соборний, 126 а.