QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Сергій Кузьменко: «Ліцей №17 в Олександрії ніхто не закриває»

Закривати ліцей №17 в Олександрії не планувалось і не планується. Про це у відповідь на інформацію, що шириться у соцмережах, повідомив міський голова Сергій Кузьменко на сесії міської ради сьогодні, 23 лютого.

– Ліцей №17 в Олександрії ніхто не закриває. Попри війну, в цьому закладі разом із Мультипрофільним ліцеєм плануємо провести капітальний ремонт, щоб умови стали ще комфортнішими. У цьому році в ліцеї №17 будуть 10-11 класи. Уся інша інформація – це чутки, відсутність комунікації між педагогічним колективом і батьками, а також політичні емоції, – наголосив очільник громади.

Однак, наразі триває державна реформа в освітній галузі, яка передбачає створення початкової школи (1-4 класи), гімназій (5-9 класи) та ліцеїв (10-12 класи).

– Держава фінансує не вчителя, вона фінансує учня. Заробітна плата виплачується педагогам за рахунок коштів з державного бюджету, які місцева влада лише спрямовує за призначенням, – уточнив очільник громади.

Сергій Кузьменко розповів, що в Олександрійській громаді в цьому році дев’яті класи закінчує 870 дітей, а до першого класу піде лише 570. І ця тенденція зберігається постійно. Тобто відбувається значне зменшення кількості дітей, які ходитимуть до шкіл.

Також не всі батьки і діти після завершення дев’ятих класів обирають навчання у старшій школі, багато хто йде у професійні ліцеї та коледжі.

– Усі зміни відбуваються в рамках державної освітньої реформи. Місто буде забезпечене закладами всіх типів: початковою школою, гімназіями та ліцеями. Проводимо цю реформу так, щоби дітям було комфортно і щоб вчителі надалі мали робоче місце і заробітну плату, – сказав Сергій Кузьменко.