Наприкінці січня в Олександрійській та Знам’янській громадах відбувся перший тренінг для учасників та учасниць «Школи екоактивізму», яку проводить громадська організація Нова Дружківка. Про вплив побутових відходів та відповідальне поводження з ними розказала Юлія Мархель, лідерка найбільшого екоруху країни «Let’s do it Ukraine».
До навчання долучилися дівчата та хлопці з Кіровоградської, Донецької, Харківської, Херсонської та Луганської областей. Організатори школи, крім екологічної просвіти, хочуть сприяти інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громади, в яких вони проживають.
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/326923800_944463606934949_5159037639401020003_n.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/327728094_1488365494905593_6020564294699316390_n.jpg)
Попереду на учасниць та учасників школи чекають ще 6 тренінгів, не тільки про екологічні аспекти, а й про те, як впроваджувати зміни в своїх громадах та якими інструментами користуватися. Навесні команда громадської організації «Нова Дружківка» разом з випускниками та випускницями школи планують організувати та провести плоггінг (поєднання екологічного та фітнес рухів, що полягає в бігу в неквапливому темпі зі збиранням сміття вздовж свого маршруту).
Проєкт «Школа екоактивізму» виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/327415383_699970651867598_4793893218218208436_n.jpg)