Бібліотеки Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи долучилися до обласної культурно-мистецької акції «Наша мова – українська!» з нагоди відзначення Всесвітнього дня рідної мови та з метою виконання завдань Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава».
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/YUB-Ukr-mova-bez-mezh2.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/Filiya2-Vikend-u-b-tsi2.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/F12-Gurtok-z-3Dmodelyuvannya.jpg)
У бібліотеці-філії № 2 діти різного віку завітали на бібліотечний вікенд «Читаємо, спілкуємось рідною мовою», де на них чекала тематична вікторина, мовні конкурси та ігри.
Бібліотекар бібліотеки-філії № 12 присвятила заняття гуртка з «3D-моделювання» рідній мові: діти дізналися про історію цього свята, цікаві факти про мову, відгадували загадки та моделювали головні символи нашої країни за допомогою сучасного ѓаджета – 3D-ручки.
Здійснити мандрівку на мовний олімп запропонували учням Гуманітарного ліцею працівники бібліотеки для юнацтва. Під час захопливої квест-гри «Мовний Олімп» між командами «Паляниця» та «Солов’ї» учасники показали себе справжніми ерудитами та чудовими знавцями рідного слова. Слухачки навчального курсу «Українська мова без меж» в рамках Вищої народної школи теж стали учасницями цієї квест-гри.
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/YUB-Ukr-mova-bez-mezh6.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/YUB-Ukr-mova-bez-mezh1.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/F3-Movoznavchyj-turnir3.jpg)
Аби поінформувати мешканців мікрорайону Перемога про свято та привернути увагу до важливості грамотного спілкування без суржика, бібліотекарі бібліотеки-філії №10 провели інформаційно-просвітницьку вуличну акцію.
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/F10-Vulychna-aktsiya3.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/F10-Vulychna-aktsiya2.jpg)
У центральній міській книгозбірні для дітей бібліотекарі познайомили школярів Мультипрофільного ліцею з історією виникнення свята, розповіли цікавинки про українську мову, переглянули разом з дітьми різні пізнавальні відео.
Мовознавчий турнір об’єднав у бібліотеці-філії № 3 дві сильні команди: учнів Ліцею інформаційних технологій та гімназії № 6.
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/F3-Movoznavchyj-turnir6.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/F3-Movoznavchyj-turnir1.jpg)
Бібліотекарі центральної міської бібліотеки відвідали мобільну дитячу точку ЮНІСЕФ/Спільно та організували бібліорозваги для малечі, аби познайомити дітей з особливостями різних мов світу, зробивши акцент на рідній українській мові, та провели майстер-клас «Патріотичний янгол», під час якого діти власноруч створювали янголят за допомогою синельного дроту.
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/Dyt-b-ka-Mova3.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/Dyt-b-ka-Mova2.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/Dyt-b-ka-Mova4.jpg)