Сьогодні, 23 лютого, на площі Соборній демонтували інформаційний вказівник. Роботи виконало комунальне підприємство «Чисте місто».
Мова йде про кам’яний знак навпроти пам’ятника «Жертвам Чорнобиля». На цьому місці в майбутньому планували встановити «монумент на честь збереження історичної пам’яті про Перемогу радянського народу над фашистськими загарбниками у Великій Вітчизняній війні». Замовником тоді виступила заборонена нині в Україні комуністична партія.
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/zobrazhennya_viber_2023-02-23_09-36-30-609.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/zobrazhennya_viber_2023-02-23_10-21-36-403.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/zobrazhennya_viber_2023-02-23_10-21-37-443.jpg)
Відповідні роботи проводяться в рамках декомунізації – затверджених Верховною Радою України законів, на меті яких позбавлення від наслідків комуністичної ідеології. Рішення про демонтаж інформаційного вказівника ухвалено виконавчим комітетом міської ради у червні 2022 року.
Знесену брилу не знищать, її, як і всі інші демонтовані пам’ятки, зберігатимуть на території комунального підприємства.
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/zobrazhennya_viber_2023-02-23_10-21-37-231.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/02/zobrazhennya_viber_2023-02-23_10-21-36-044.jpg)