Традиційно на свято Першого Спасу, або Маковія українці готують обрядову страву – шулики.
З цієї нагоди 1 серпня в рамках етнографічного проєкту «Вдома» для жителів проводять тематичний захід.
Директорка Олександрійського міського музейного центру Олена Луценко, засновниця етнографічного проєкту «Вдома» Олена Мітюріна та завідувачка відділу історії Людмила Шевченко працюють офіціантами-ескурсоводами в ресторані SanRemo.
До 17:00 кожен гість може скуштувати давню страву з меду й маку, дізнатися її історію, рецепти шуликів та про традиції святкування Трьох Спасів у нашому регіоні.
Захід має благодійну мету. Виручені кошти стануть донатами на підтримку Збройних Сил України.
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2024/08/IMG_2513.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2024/08/IMG_2525.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2024/08/IMG_2543.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2024/08/IMG_2550.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2024/08/IMG_2566.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2024/08/IMG_2574.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2024/08/IMG_2582.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2024/08/IMG_2585.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2024/08/IMG_2592-1.jpg)