QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Олександрійці вшанували пам’ять жертв Голодомору

26 листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Цього року ми вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

В Олександрії з нагоди цієї скорботної дати біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій відбувся мітинг-реквієм «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

Вшанувати пам’ять жертв Голодомору та приєднатися до акції «Запали свічку пам’яті» прийшли міський голова Сергій Кузьменко, його заступники, депутати, представники виконавчих органів, громадських організацій, військовослужбовці, жителі міста різних поколінь.

Ведуча згадала ті трагічні і болісні події. Найвідоміший і визнаний на міжнародному рівні масовий, навмисно організований радянською владою голод 1932–1933 років, викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами, розрахований на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

За різними даними дослідників голод 1932-1933 років в Україні забрав життя від 7 до 10 мільйонів чоловік, із них близько 3 мільйонів – діти.

Не обійшла біда і наше місто. На початку тридцятих років, а особливо у 1933 році, в Олександрійському районі смертність була катастрофічною: 1931 рік – 693 людини, 1932 рік – 883, 1933 рік – 1358. У цей час в місті Олександрії померло 1579 людей лише за один рік. Це і є жнива скорботи у олександрійському вимірі. Такі ж приблизно показники дає і Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, де частина видання присвячена Олександрії та Олександрійському району.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих від Голодомору, а благочинний Олександрійського району, Кропивницької єпархії Православної церкви України – Сергій  Яровий провів поминальну службу за померлими.

Олександрійці запалили свічки та поклали колоски до знаку, як спомин про загублені душі невинних людей.