У нараді взяли участь керівники структурних підрозділів міської ради, робота яких дотична до потреб ВПО, та представники громадських організацій, які співпрацюють та опікуються цією категорією населення.
Під головуванням заступниці міського голови Ірини Чемерис присутні обговорювали розробку комплексної програми, де максимально будуть використані можливості громади для інтеграції вимушених переселенців, а їх людські, професійні, інтелектуальні ресурси для розвитку громади.
Від початку війни у нас офіційно зареєстровано і проживає понад 11 300 вимушених переселенців. Як показало проведене опитування, близько 50% респондентів з категорії ВПО планує або схиляється до того, щоби залишитися в Олександрії після перемоги.
Затвердження такої програми створить умови для фінансування заходів, спрямованих на допомогу та успішну інтеграцію переселенців. Підтримку в написанні цього документа надає «U-LEAD з Європою» – міжнародна програма, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
– Для органів місцевого самоврядування важливо розуміти потреби вимушено переміщених людей та їх плани, знати власні ресурси і вибудувати послідовні кроки. Це допоможе не тільки ВПО інтегруватися в громаду, а підсилить наш потенціал та розвиток, – сказала Ірина Чемерис.