QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Коротка характеристика

Загальна інформація про місто

Олександрія розміщена на відстані 75 км від Кропивницького на північний схід від нього і є домівкою для близько 70 000 чоловік. Місто розташоване в центральній частині України, у степовій зоні, на злитті двох річок- Інгульця і Березівки.

Нова Олександрійська територіальна громада Кіровоградської області утворена 12 червня 2020 року на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №716-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Кіровоградської області».

До складу територіальної громади входять: місто Олександрія, селище Олександрійське, села Звенигородка, Марто-Іванівка, Головківка, Іванівка, Олександро-Степанівка, Головківське, Ізмайлівка, Піщаний Брід, Королівка, Видне, Гайок, Пустельникове.

Географія Олександрії

Олександрія – місто обласного підпорядкування, центр Олександрійської територіальної громади. Розташоване на 32°15′ східної довготи, 48°30′ північної широти, на сході області за 75 км від Кропивницького. Оточують місто з трьох сторін висоти, які мають відмітки 136 м – 142 м. Саме на них розташовані основні промислові зони, площа міста має приблизно круглу форму.

По діаметру проходить автошлях ” Київ – Дніпро”. Місто поділене на дві частини : північну і південну. Через нього проходять дві річки : Інгулець та Березівка, що течуть з півночі на південь, збудована перша черга каналу ” Дніпро-Кривий Ріг “.

Місто знаходиться на перехресті важливих торгівельних шляхів, що з’єднують Північ з Півднем, Захід зі Сходом. Через Олександрію проходять автомагістралі Київ – Кривий Ріг – Симферопіль, Кишинів – Волгоград, Одеса – Бєлгород; залізничні магістралі: Київ – Адлер, Київ – Баку, Дніпро – Гродно, Одеса – Харків – Воронеж та ін. З 1 серпня 2003 року відкрито рух на другій швидкісній залізничній лінії Київ –Дніпро, яка проходить через Олександрію, збудоване нове приміщення залізничного вокзалу.

Клімат помірно – континентальний. Літо тривале та жарке, зима коротка, малосніжна. Абсолютна максимальна температура +35,6° влітку, а мінімальна -32° взимку. Опади за рік розподіляються нерівномірно, за літній період випадає кількість опадів 336 мм, за холодний -177 мм.

На берегах річок, у межах нашого краю виявлені гнейси, граніти, кварцити, різноманітні піски, глини та суглинки; часто на глибині до 70 км залягають шари бурого вугілля, що сприяє розвитку гірничої справи.

Природно-кліматичні умови сприятливі для вирощування озимої пшениці, кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших культур, а також садівництва й овочівництва.

Лісова рослинність міста – дуб, клен польовий, клен гостролистий, акація, тополя, ясен, калина, верба. На території міста знаходиться два лісових масиви: Звенигородський лісовий масив загальною площею 287 га і лісовий масив біля будинку ветеранів загальною площею 83 га.

Тваринний світ лісів представлений досить великою кількістю видів: косулі, лосі, дикі кабани, зайці-русаки, лисиці, вовки лісові, їжаки, кроти, миші лісові, кажани, багато птахів, а в водоймах риби – карасі, лящі, окуні тощо.

Розподіл території міста на окремі мікрорайони: (Про затвердження найменувань мікрорайонів, площ, проспектів, вулиць та провулків у місті Олександрії)
– Центральний мікрорайон – центральна частина міста між вул. Діброви, залізницею, вул. Григорія Усика та річкою Інгулець;
– мікрорайон Старе Місто – між річкою Березівка, залізницею та вул. Діброви; 
– Покровський мікрорайон – між залізницею, річкою Березівка, річкою Інгулець;
– Північно-східний мікрорайон – північна частина міста між річкою Березівка, залізницею та межею міста;
– 14-й мікрорайон – північно-західна частина міста між річкою Інгулець, вул. Знам’янською та межею міста;
– 15-й мікрорайон – між вул. Знам’янською, річкою Інгулець, вул. Гетьмана Мазепи;
– Перемозький мікрорайон – західна частина міста між вул. Знам’янська, вул. Гетьмана Мазепи, Новопразьким шосе та межею міста;
– Байдаківський мікрорайон – південно-західна частина міста між Новопразьким шосе, вул.  Гетьмана Мазепи та межею міста;
– Південно-західний мікрорайон – між вул. Козацька, проспект Соборний, вул. Гетьмана Мазепи та річкою Інгулець;
– Південно-східний мікрорайон – між вул. Козацька, залізницею, вул. Гетьмана Мазепи та проспектом Соборний;
– Заводський мікрорайон – східна частина міста між залізницею, річкою Березівка, яром, що перетинає вул. Максима Бендерова та межею міста;
– Ново-Пилипівський мікрорайон – південна частина міста між вул. Гетьмана Мазепи, залізницею, межею міста, річкою Інгулець.

4

Зображення 3 з 4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *