QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Нагадуємо про профілактику вірусних гепатитів А, D, E

Вірусні гепатити В і С передаються через пошкоджену шкіру або слизову під час контакту. Так само передається і вірусний гепатит D, проте ним неможливо заразитись, якщо відсутній гепатит В. Та основним методом профілактики інфікування вірусного гепатиту D є вакцинація проти вірусного гепатиту В, підтримання безпеки крові та послуг зі зниження шкоди. Вакцинація проти гепатиту В не забезпечує захист від вірусного гепатиту D для тих, хто вже інфікований вірусним гепатитом В.
Також варто не забувати про вірусні гепатити A та Е, які передаються фекально-оральним шляхом, тобто під час вживання інфікованої їжі або води.
Для профілактики вірусних гепатитів А і Е важливо дотримуватися таких правил:
• Дотримання правил гігієни – миття рук під проточною водою після візиту до людини, що захворіла на гепатит D, E, туалету, користування громадським транспортом тощо (якщо доступ до води й мила відсутній, необхідно використовувати спиртовий розчин для дезінфекції рук).
• Коли якість питної води чи льоду невідома, слід відмовитися від їхнього споживання, також не варто пити воду з відкритих джерел. Найкраще вживати бутильовану чи кип’ячену воду.
• Овочі, фрукти, зелень та ягоди перед вживанням важливо добре мити, а страви з м’яса, особливо свинини треба піддавати ретельній термічній обробці.
• На ринку доступні кілька ін’єкційних інактивованих вакцин проти вірусного гепатиту А. Виробники рекомендують дві дози вакцини для забезпечення більш тривалого захисту після щеплення (5–8 років). Для дітей у віці до одного року ліцензованих вакцин немає. У країнах з високою ендемічністю використання вакцини обмежене, оскільки більшість дорослого населення має природний імунітет у результаті перенесеного колись захворювання.