QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Підприємство має пільгу з земельного податку: чи подавати декларацію?

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що юридичні особи – платники плати за землю щороку, станом на 01 січня, самостійно обчислюють суму плати за землю, та не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій (пункт 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).
Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію (термін подання – протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним відповідно до пункт 286.3 статті 286 ПКУ), що звільняє його від обов’язку подання річної податкової декларації.
Статтею 282 ПКУ визначено категорії юридичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, а статтею 283 ПКУ – види земельних ділянок, що не підлягають оподаткуванню земельним податком.
При цьому, нормами ПКУ не передбачено звільнення від обов’язку подання податкових декларацій за земельні ділянки, з яких земельний податок не справляється через застосування податкових пільг.
Крім того, відповідно до пункту 2 «Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року за №1233, суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності (декларації), що подається контролюючому органу у строки, встановлені ПКУ, а саме: не пізніше 20 лютого поточного року для податкової декларації на поточний рік та протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним для щомісячної звітної податкової декларації.
Отже, не звільняються від подання податкових декларацій з плати за землю юридичні особи, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або мають земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню.