QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ У РАЗІ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

До уваги суб’єктів господарювання та керівників закладів (установ, організацій) різних форм власності!
Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про охорону праці», постанови Кабінету міністрів України від 27 вересня 2017 року № 733 «Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту» забезпечення цивільного захисту на об’єктах господарювання (закладах, установах, організаціях) є обов’язком керівника, адміністрації закладу. Керівництвом має бути розроблений чіткий алгоритм дій під час надзвичайних ситуацій, зокрема і «повітряної тривоги», плани та інструкції на випадок надзвичайної ситуації. План реагування на надзвичайні ситуації розробляється на підприємстві з кількістю працюючого персоналу понад 50 людей та затверджується його керівником. На підприємстві з кількістю працюючого персоналу 50 людей і менше розробляється Інструкція щодо дій персоналу у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
В інструкції щодо дій у разі «повітряної тривоги» повинно бути передбачено наступне:
1. Адміністрація закладу повинна стежити за повідомленням об’єктової системи оповіщення і повідомляти відвідувачів та працівників про повітряну тривогу.
2. Після початку оповіщення керівник (адміністрація) має повідомити всіх відвідувачів про найближче укриття та за покажчиками (вказівниками), розміщеними на стінах, підлозі, рухомих (пересувних) вказівниках, пройти до сховища (розташованого безпосередньо у місці проведення торгівлі/послуг або спеціальному укритті поза межами цього місця).
3. Забезпечити збереження матеріальних цінностей установи та самостійно визначити докладніший порядок дій для максимального збереження життя людей та майна.
Для тих роботодавців, які відмовляють чи забороняють працівникам іти під час повітряної тривоги в укриття, зауважимо, що за недотримання правил під час оповіщення повітряної тривоги у разі настання негативних наслідків, що буде пов’язано з життям та здоров’ям людей (працівників, відвідувачів та інше), дії роботодавця (власника чи керівника) оцінюватимуться вже під час кримінальних проваджень за кожним фактом негативних наслідків недотримання правил евакуації під час повітряної тривоги.