QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Увага! Терміново до відома суб’єктів господарювання!

Президентом України підписано Закон про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни (Закон № 2115-ІХ від 03.03.2022 ) та Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану (Закон № 2118-ІХ від 03.03.2022), які були опубліковані та набули чинності з 07.03.2022.
Пільги, які отримав бізнес під час війни:
1. Платники податків мають право подати податкову та іншу звітність протягом 90 календарних днів після припинення або скасування воєнного стану. В період дії воєнного стану, а також протягом трьох місяців після його завершення не застосовується відповідальність за несвоєчасне подання таких документів до контролюючих органів. Це відтермінування стосується всіх податкових, облікових, фінансових, бухгалтерських, розрахункових, аудиторських звітів та будь-яких інших документів, строк подання яких до контролюючих оргнів згідно чинного законодавства настав, починаючи з 24.02.2022 (саме з цієї дати запроваджено воєнний стан в Україні). Крім того в період дії воєнного стану, а також протягом трьох місяців після його завершення, не застосовується адміністративна та кримінальна відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності. Штраф за несвоєчасне подання податкової звітності у період воєнного стану також не застосовується.
2. Строк виконання платниками податків своїх зобов’язань по сплаті податків, реєстрації податкових та акцизних накладних, інших податкових обов’язків буде спливати через три місяці після припинення та скасування воєнного стану. Особи, які не мають фізичної можливості протягом строку, визначеного цим Законом, подати звітність чи документи у зв’язку з безпосередніми наслідками їх участі у бойових діях, звільняються від адміністративної та/або кримінальної відповідальності та подають звітність чи документи протягом одного місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання.
3. Запроваджено мораторій на проведення будь-яких податкових перевірок протягом дії воєнного стану. Протягом воєнного стану податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.
4. До дати припинення або скасування воєнного стану не застовуються жодні фінансові санкції за порушення, пов’язані із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО). Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не застосовуються. Тобто обов’язок мати РРО та/або ПРРО для бізнесу залишається , однак за відповідні порушення, допущені під час дії воєнного стану, штрафи не будуть застосовуватись. Також, відповідно до Постанови КМУ № 95 від 09.02.2022, дозволяється проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг без застосування РРО та/або ПРРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
5. Надано перелік пільг бізнесу, що надає кошти, товари, послуги для потреб оборони держави.
Добровільна передача коштів, безоплатне надання послуг та товарів на користь Збройних сил України та підрозділів територіальної оборони не оподатковується ПДВ та акцизним податком. Також не збільшуються податком на прибуток операції щодо передачі юридичними особами коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету.
6. Сума відшкодування вартості пального, витраченого при наданні послуг з перевезення для забезпечення потреб Збройних Сил України та підрозділів територіальної оборони, не включається до складу оподатковуваного доходу фізичних осіб, які надають такі послуги.
7. Обіг тютюнових виробів: На період до припинення або скасування воєнного стану дозволяється виробництво та імпорт тютюнових виробів, віднесених до коду 2402 20 90 20 згідно з УКТ ЗЕД маркованих марками акцизного податку “тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням вітчизняні” – “ТВЕН В”, “тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням імпортні” – “ТВЕН І”, у разі якщо ставка акцизного податку є однаковою. Обіг маркованих тютюнових виробів здійснюється до їх повної реалізації кінцевому споживачу.
8. Вважаються діючими ліцензії, по яких до припинення або скасування воєнного стану на території України не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії на право:
виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.
Обов’язки щодо сплати чергових платежів / дії щодо продовження ліцензії мають бути виконані суб’єктом господарювання протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного стану в Україні.
9. Пільги для ФОПів першої, другої, третьої груп та підприємств, щоб бізнес працював:
Для малого бізнесу – ФОПи першої та другої груп повністю звільняються від ЄСВ, а сплата Єдиного податку не скасовується, але є добровільною.
Підприємства та ФОПи третьої групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав Збройних сил України та інших захисних формувань, зокрема тероборони. Звільнення від сплати податку на землю та орендної плати за землю державної і комунальної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії.
Відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити.
Президент анонсував виплату 6,5 тисяч гривень найманим працівникам, які втратили роботу через військове вторгнення Росії. Ці виплати будуть здійснені за програмою «єПідтримка», так само, як і виплати за вакцинацію (деталі згодом повідомить Міністерство цифрової трансформації).
Замість ПДВ і податку на прибуток дається ставка 2% від обороту та спрощений облік.