Попри війну галузь охорони здоров’я залишається в полі зору місцевої влади. За 2022 рік на медицину було виділено понад 73 млн грн. з міського бюджету. Поряд з цим, завдяки зусиллям керівництва міста, управління охорони здоров’я та медичних установ розпочалася активна співпраця з благодійними організаціями й міжнародними донорами.
Найбільш масштабним проєктом стала реконструкція інфекційного відділення. Сьогодні ремонтні роботи тут перебувають на завершальному етапі, а кабінети дообладнуються і меблюються. Апаратами ШВЛ повністю забезпечено не тільки інфекційне відділення, а й відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.
Також усі операційні центральної міської лікарні й інфекційне відділення підведені до кисню, а на території лікарні обладнано автономну кисневу станцію, яку незабаром теж запустять.
Повноцінно почало працювати новозбудоване приймальне відділення, що поруч основного корпусу. Приміщення оснащене всім, що передбачалося зробити у ході першої черги будівництва: дефібрилятором, кардіомонітором, центральною станцією моніторингу, аналізаторами, апаратами серцевого масажу та іншою високоточною технікою.
Нині ведеться робота та використовуються всі можливості, аби оснастити відділення апаратом МРТ, який потрібний для підтвердження діагнозів і виконання всіх умов НСЗУ.
Для дитячої лікарні протягом року придбавалися аудіометр для вимірювання слуху в новонароджених та немовлят, щілинна лампа для роботи офтальмолога, монітори пацієнта. Наразі запрацював й новий УЗД-апарат, який значно полегшив встановлення діагнозів у маленьких хворих.
«Сьогодні приємно говорити про те, що наші лікарі звикають працювати на якісному високоефективному обладнанні, тому вже можуть давати оцінку роботі як хорошої медичної техніки, так і менш ефективній» – прокоментувала оснащення лікарень начальниця управління охорони здоров’я Тамара Сакара.
Окрім того, з початку 2023 року міським бюджетом виділено 4,3 млн грн КП «Центральна міська лікарня м. Олександрії» на придбання (заміни) рентгенівської трубки до апарату КТ, яка вийшла з ладу в кінці 2022 року і дуже необхідна для жителів Олександрійської громади.
Також виділено додатково комунальному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Олександрії» Олександрійської міської ради 3,5 млн грн для капітального ремонту даху та заміни віконних блоків будівлі амбулаторії № 4 по вулиці Б. Нечерди.
Серед проблем, які є найбільш актуальними для галузі охорони здоров’я залишається відсутність кваліфікованих кадрів та нестача фінансування, що значно сповільнює модернізацію лікарень і знижує престижність професії серед молоді.
«Із початку війни так чи інакше відбувся відтік кадрів. Хтось повернувся, хтось – ні. Сьогодні для нас є напрямки, які залишаються досить напруженими, зокрема, кардіохірургія та неврологія. На інших напрямках дуже зросло навантаження лікарів через збільшення кількості пацієнтів. У першу чергу мова йде про терапевтів, де також відчувається брак кадрів. На жаль, ці питання поки що вирішити не вдається, особливо в умовах воєнного стану. І це проблема не лише Олександрійської громади. Уся Україна потерпає від нестачі кваліфікованих спеціалістів різних рівнів – розповідає керівниця управління охорони здоров’я. – Тим не менш, ми розуміємо, що галузь медицини треба покращувати і розширювати перелік послуг. Тож активно співпрацюємо з НСЗУ, ведемо перемови з різними донорами, які можуть допомогти, готуємо лікарів і медичний персонал до надання нових послуг».