27 січня олександрійці вшанували пам’ять жертв Голокосту і поклали квіти до меморіального знаку, що розташований біля міської санстанції. За свідченнями історичних документів та за спогадами очевидців тих страшних подій саме у цьому районі розстріляли 2 572 євреїв під час фашистської окупації у 1941-1943 роках.
На заході були присутні керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Завалій, голова Олександрійської єврейської громади Олександр Пирогов, донька Володимира Чорновола – останнього Праведника народів світу, який проживав на Кіровоградщині, – Наталія Кузик, представники єврейської общини, працівники бюджетної сфери, журналісти та інші жителі громади.
Під час зібрання звучали слова жалю, скорботи та співчуття за загиблими. Адже лише за офіційними даними з 1941 по 1945 роки на українських землях загинуло близько 2 млн євреїв. В Олександрії була знищена фактично вся єврейська спільнота, врятувалися одиниці. Загалом, Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення.
Вшанувавши померлих хвилиною мовчання, присутні поклали квіти до меморіального знаку.
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/01/IMG_5964.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/01/IMG_5968.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/01/IMG_5970.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/01/IMG_5981.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/01/IMG_5986.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/01/IMG_5990.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/01/IMG_6009.jpg)
![](https://olexrada.gov.ua/wp-content/uploads//2023/01/IMG_6037.jpg)