Із завершенням дачного сезону чимало жителів приватного сектору та дачних кооперативів почали спалювати суху рослинність, траву, також люди випалюють сухостій на полях.
Вогнеборці ДСНС ліквідовують численні пожежі в екосистемах, а це – постійні виїзди рятувальників та надзвичайно велика витрата ресурсів у складний воєнний час.
Згідно із законодавством і правилами благоустрою та санітарного утримання території м. Олександрії, спалювання сухої рослинності категорично забороняється.
Тож інспектори КП «Муніципальна безпека» проводять рейди у приватному секторі в різних мікрорайонах та реагують на звернення громадян.
На порушників склали 18 адміністративних протоколів, які вноситимуться на розгляд адмінкомісії та будуть визначені штрафні санкції.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3 060 до 6 120 грн і на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.
Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, на громадян – від 6 120 до 12 240 грн і на посадових осіб від 21 420 до 30 600 грн.
Крім того, жителі повинні пам’ятати, що при спалюванні відходів у повітря потрапляють токсичні домішки, які є дуже небезпечними для організму людини, а також завдають великої шкоди довкіллю.