QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Працюючим пенсіонерам Кіровоградщини збільшили пенсії

Як повідомляються в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в результаті проведеного перерахунку підвищення отримали 10 700 пенсіонерів Кіровоградщини. У середньому їхня пенсійна виплата збільшилась на 183,60 грн.

Терміни проведення перерахунку

Оскільки право на перерахунок пенсій визначає, зокрема, і страховий стаж, набутий у січні-лютому 2024 року, а дані про сплату єдиного соціального внеску за І квартал надходять у травні поточного року, відповідно перерахунок пенсій здійснюється у травні.

Відтак, підвищені розміри пенсій та доплату за квітень-травень працюючі пенсіонери, які набули право на перерахунок, отримають у червні 2024 року.

Перерахунку не підлягали пенсії, призначені за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Законодавча база

Порядок проведення перерахунку пенсій людям, які продовжують працювати, встановлено абзацом п’ятим частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Такий перерахунок до 2018 року проводився кожні два роки за зверненнями пенсіонерів. Починаючи з квітня 2018 року органи Пенсійного фонду України здійснюють такий перерахунок щороку з 1 квітня без додаткового звернення людини. Перерахунок пенсії проводять тим громадянам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах (тобто набули не менше 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії або минуло не менше, ніж два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії).