19 травня відбулася робоча зустріч заступниці міського голови Ірини Чемерис разом з керівниками соціальної сфери, освіти, молоді і спорту, медицини та представниками ювенальної превенції із Світланою Приймак, фахівчинею по роботі з суб’єктами Національного механізму взаємодії (НМВ), що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, ГО «Чистий аркуш».
Метою заходу було надання методичних рекомендацій щодо дотримання законодавства України у сфері протидії торгівлі людьми, сприяння посиленню координації діяльності структур, які здійснюють заходи з даного напрямку в громаді, надання рекомендацій щодо ефективної та якісної допомоги постраждалим від торгівлі людьми, консультування з розробки та проведенні інформаційних заходів з попередження торгівлі людьми для жителів громади, надання тематичної друкованої продукції.
Громадська організація «Чистий аркуш» разом з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) реалізує на теренах Кіровоградської області проєкт «Допоможемо! Підтримаємо! Переможемо!» за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії та Програми протидії торгівлі людьми Агентства США з міжнародного розвитку. Проєкт серед інших цілей має на меті підвищення інформаційної обізнаності жителів громад щодо убезпечення себе та своїх рідних від потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та правил безпечного працевлаштування. Головна мета проєкту – виявлення і надання комплексної допомоги людям, які постраждали від війни, торгівлі людьми, експлуатації чи насильства.
Зокрема, Світлана Приймак повідомила про програми підтримки, які діють в рамках проєкту для людей, які постраждали від війни і переміщені до Кіровоградської області, торгівлі людьми, експлуатації чи насильства.
Бенефіціари проєкту можуть розраховувати на такі види допомоги:
– соціальний супровід;
– консультування психолога;
– консультування юриста та відновлення документів;
– задоволення базових потреб (одяг, посуд, постільна білизна, продукти харчування, засоби гігієни, ліки, медичні обстеження, допомога з житлом тощо);
– підтримка у відкритті власної справи (гранти на навчання, курси перекваліфікації, забезпечення професійним обладнанням).
Для того, щоб долучитися до програми підтримки необхідно попередньо заповнити онлайн-анкету за посиланням: https://bit.ly/3EkipBU Після розгляду анкети та відповідності критеріям уразливості для включення до програми особі зателефонує соціальний працівник проєкту з метою уточнення даних.
Також фахівчиня надала інформацію про корисні веб-розробки Міжнародної організації з міграції (МОМ), зокрема:
1) курс для держслужбовців, в якому зібрано кращий теоретичний матеріал з протидії торгівлі людьми і приклади життєвих кейсів осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
Доступ за посиланням: https://ctcourse.org.ua/
2) онлайн-квест з безпечного працевлаштування.
Доступ за посиланням: https://quest.stoptrafficking.org/start
Робоча зустріч була актуальною та продуктивною, зважаючи на очікуване підвищення випадків торгівлі людьми через значне підвищення уразливості населення країни внаслідок війни.