З кожним роком зростає кількість охочих взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Наразі в Олександрії вже функціонують 6 прийомних сімей та 6 дитячих будинків сімейного типу, до яких влаштовано 53 дитини з відповідним статусом.
Нещодавно у місті з’явилася нова прийомна сім’я Наталії Сторчак. Попередньо кандидатка подала до служби у справах дітей необхідні документи, пройшла спеціальну програму підготовки при Кіровоградському обласному центрі соціальних служб та рекомендована центром для включення до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.
Враховуючи виконання всіх необхідних умов, виконавчий комітет надав Наталії Сторчак статус прийомної сім’ї та передав на спільне проживання і виховання дитину, позбавлену батьківського піклування. Це немовля, яке залишили в пологовому будинку. Відтепер у дитини з’явилася прийомна мама, яка подарує малюку тепло, увагу й турботу.
Кожна дитина має зростати у родинному оточенні, в атмосфері любові, бо лише так повною мірою забезпечуються її потреби, створюються оптимальні умови для гармонійного розвитку та успішної соціалізації.
Саме тому держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це: усиновлення, опіка і піклування, влаштування на виховання та спільне проживання до прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу.
Усиновлення – прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.
Опіка та піклування – влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають, переважно, у родинних відносинах з цими дітьми.
Прийомна сім’я – добровільне прийняття за плату сім’єю або окремою особою, яка не перебуває у шлюбі, із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання та спільне проживання.
Дитячий будинок сімейного типу – прийняття в окрему сім’ю, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, на виховання та спільне проживання не менш як п’яти дітей-сиріт та/або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість вихованців у такій сім’ї не може перевищувати десять дітей.