Всеукраїнський молодіжний рух «Let`s do it Ukraine» закликає приєднатися до екологічної місії і разом зробити усе, щоб створити в Україні культуру чистоти та правильного поводження з відходами.
До Всесвітнього дня переробки, який щороку припадає на 15 листопада, активісти розробили серію дистанційних заходів, до яких можуть долучитись як учнівська молодь, так і пересічні громадяни:
– марафон роздільного збору відходів, формування Національної мапи вторинної сировини;
– онлайн-тренінги з 17 по 25 листопада «Екологічно відповідальне життя українців та правильне поводження з відходами під час війни»;
– розроблять та презентують карткову гру «Ековідповідальне життя» і передадуть у сховища, щоб корисно провести час на період сигналів тривог;
– у межах заходів будуть відбуватись індивідуальні та колективні конкурси.
Беріть активну участь, зареєструйте свій результат, рятуйте планету від сміття і вигравайте подарунки.
Протягом останніх пів року, команда працювала над оновленням www.recyclingpoints.org – платформи, покликаної формувати якісну інфраструктуру для сортування самими громадянами, яка допомагає коротко розібратися з теорією сортування і навіть розвінчує міфи. Мапа відображає велику мережу точок приймання вторинної сировини, включно зі спеціалізованими пунктами та невеликими станціями в організаціях. Важливо, що окремі сортувальні баки на платформу не помічають, лише пункти в яких є адреса та контактний телефон.
Станьте Амбасадорами Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини з 15 по 30 листопада, приєднуйтесь до Всеукраїнського марафону роздільного збору відходів, Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди! Сортуй! Здавай!»:
– знайдіть пункт прийому вторинної сировини, дізнайтеся адресу, графік роботи, контактний телефон, що приймають, в якому стані та інші деталі;
– відмітьте пункт на recyclingpoints.org, якщо до цього його не було на мапі;
– якщо на мапі є пункт, а в реальному житті його не існує – подайте онлайн-заявку на його видалення з платформи.
Важливо знати, що всі заявки проходять модерацію волонтерами і лише після комунікації та перевірки пункту з’являються на платформі, така процедура може зайняти 1-2 робочі дні.
Зокрема, купуйте товари в тому пакуванні, яке можете здати у найближчий пункт, сортуйте вдома, здавайте на переробку. Поділіться своїм досвідом сортування з родичами, друзями та підписниками в соціальних мережах, відмічайте хештег #recyclingpointsorg та сторінки організаторів: https://www.facebook.com/letsdoitukraineeco; https://www.instagram.com/letsdoitukraine.
Сортуйте вторинну сировину з 15 по 30 листопада 2022 року, здавайте на переробку, зареєструйте свій результат участі у Всеукраїнському марафоні роздільного збору відходів в онлайн-формі до 30 листопада включно і автоматично беріть участь у розіграші подарунків.
Організатори закликають всіх українців долучатися до проєкту, сортувати вторинну сировину, здавати на переробку, зменшувати негативний вплив на навколишнє середовище та формувати культуру правильного поводження з відходами в Україні.
Увага! Індивідуальний для громадян та колективний конкурс серед закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
Освітянам! Анонсуйте проєкт на ваших офіційних ресурсах, повідомте учасників, зареєструйте результат за посиланням. Заклад загальної середньої або позашкільної освіти, який збере та здасть на переробку найбільшу кількість вторинної сировини в період з 15 листопада по 30 листопада 2022 року та заповнить онлайн-форму з результатом, отримає комплект баків для сортування на кожен поверх, тренінг для учнів школи «Ековідповідальне життя» та базовий реквізит для команди екопатрульних.
Переможців оголосять 3 грудня 2022 року в новинах на сайті www.letsdoitukraine.org.
Робота Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини не обмежена у часі і збирає на своїй платформі українців, зацікавлених у сортуванні та формуванні екологічної спільноти в Україні. Зараз, як ніколи, важливо об’єднати зусилля заради чистоти нашого довкілля, щоб зустріти перемогу в чистій країні!
Створення мережі точок, яка повністю покриє Україну: від великих міст до маленьких селищ залежить від кожного. Перевірити, оновити або додати інформацію про пункти прийому вторинної сировини можливо на сайті за посиланням recyclingpoints.org.
Довідка. Організатор проєкту – громадська організація Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з «Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World». Проєкт відбувається в межах реалізації довгострокового всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!» за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, за підтримки генерального партнера – компанії PepsiCo Україна.