QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Міста-побратими

Міста-побратими

На даний час місто Олександрія уклало угоди (меморандуми) про співробітництво у різних сферах соціально-економічного життя з такими іноземними містами:

Сінь-І, Китайська Народна Республіка.
«Меморандум переговорів про дружнє співробітництво м. Олександрії,
Україна і м. Сінь-І, КНР» підписано 28.06.2002

Інформація про місто
Місто Синь-Ї розташоване в провінції Янцзи, КНР. Є одним з культурних, освітніх та економічних центрів регіону. У 1949 р. в цих місцях було створено Університет Синьян.
У 1952 році в зв’язку з тим, що в провінції Хенань існувала унія з точно такою ж назвою, округ Синьян був перейменований в Університет Синь-І. У 1953 році було створено Спеціальний район Сюйчжоу і уїзд вступив до його складу. У 1970 році Спеціальний район Сюйчжоу був перейменований в Округ Сюйчжоу. У 1983 році був розформований Округ Сюйчжоу та утворений міський округ Сюйчжоу і уїзд ввійшов до його складу. У 1990 році уїзд був перетворений у міську округу.
Сьогодні Синь-Ї відрізняється швидким ростом економіки, промисловості, підвищенням рівня життя населення.

Братерські відносини
Меморандум переговорів між містами Олександрія та Сінь-І укладено 28 червня 2002 року. Даною угодою визначено такі напрямки співробітництва:
– освіта;
– охорона здоров’я;
– економіка.
Протягом 2002-2003 років відбувався обмін делегаціями, до складу яких входили фахівці з різних сфер життя суспільства, обговорювались питання щодо систематичного обміну вчителями – носіями мови (російська, українська, китайська), обміном фахівців у сфері охорони здоров’я. На прохання представників китайської сторони було підготовлено та надано економічний паспорт міста. Китайською стороною вивчалося питання щодо інвестування в економіку міста, як у відновлення вже існуючих підприємств, що знаходились на межі банкротства, так і побудова нових підприємств. Щорічно між містами відбувається обмін вітальними листівками з нагоди дня міста та Нового року.

Угода про партнерські відносини

 

Ярочин, Республіка Польща.
«Меморандум переговорів про дружнє співробітництво м. Олександрії,
Україна і м. Ярочин, Польща» підписано 17.10.2003

День міста – 11 листопада

Інформація про місто
Ярочин – місто в Польщі входить у Великопольське воєводство, Яроцинський повіт. Має статус місько-сільської громади.
Сьогодні Ярочин – один з центрів культури, освіти та економічного життя воєводства.
На території міста діють підприємства з переробки сільськогосподарської та харчової продукції. Добре розвинена мережа роздрібної та гуртової торгівлі. З розвитком середнього, малого бізнесу та підприємництва значно зріс добробут містян, якість житлово-комунальних послуг, благоустрій міста.

Братерські відносини
Меморандум між містами Олександрія та Ярочин укладено 17 жовтня 2003 року. Даною угодою визначено такі напрямки співробітництва:
– освіта;
– торгівля;
– культура;
– спорт і туризм.
З 2003 року майже щорічно відбувається обмін офіційними делегаціями між містами-побратимами. Учасниками делегацій були: представники міської влади, депутати міської ради, члени самодіяльних колективів міста, освітяни, керівники та члени інститутів громадянського суспільства. Сталий та інтенсивний зв’язок підтримується систематично. Це виражається у щоквартальному обміні інформаційними матеріалами, вітальними адресами та листами. У 2017 році розпочався процес побудови двосторонніх економічних відносин, а саме: вивчення питання щодо консультаційної та аналітичної участі польської сторони у реалізації проекту збирання, сортування та переробки твердих побутових відходів. Польські колеги сформували перелік компетентних спеціалістів та організацій, які мають значний досвід у даній сфері та можуть надати відповідні інформаційні матеріали.

Угода про партнерські відносини

Тервел, Республіка Болгарія.
«Угода про співпрацю та побратимські стосунки м. Олександрія (Україна) та
м. Тервел, Республіка Болгарія»

День міста – 6 травня

Інформація про місто
Громада Тервел в Болгарії входить до складу Добрицької області. Місто Тервел сьогодні- один з центрів культурного розвитку краю. В місті діють танцювальні, музичні та вокальні колективи, які відрізняються своєю самобутністю та різноманіттям репертуару. Територіальна громада Тервела піклується про освітній рівень населення, в місті діють загальноосвітні навчальні заклади, які задовольняють потреби мешканців в отриманні знань. Крім цього, значно розвинений туризм, зокрема, пішохідні екскурсії по історичних місцях.

Братерські відносини
Меморандум між містами Олександрія та Тервел укладено у квітні 2010 року. Даною угодою визначено такі напрямки співробітництва:
– освіта;
– спорт;
– молодіжна політика;
– охорона здоров’я;
– культура.
У 2010 році відбувся обмін культурно-просвітницькими делегаціями між містами. Участь у делегації від міста Олександрії взяли артисти народного ансамблю «Віночок» з метою популяризації народних традицій та звичаїв українців, культури та мови, творів мистецтва та літератури. Делегація від міста-побратима відвідала Олександрію у травні 2010 року, прийнявши участь в урочистостях з нагоди святкування Дня міста. Щорічно між містами відбувається обмін вітальними листівками з нагоди дня міста та Нового року.

Угода про партнерські відносини

Місто Бат і Північний Сомерсет, Велика Британія

Договір про дружбу між радою Бату і Північно-Східного Сомерсету, Велика Британія та Олександрійською міською радою, Україна підписано 11 серпня 2023 року

Інформація про місто.

Бат і Північно-Східний Сомерсет (англ. Bath and North East Somerset) — унітарна одиниця Англії на північному сході церемоніального графства Сомерсет. Населення 187,8 тисяч осіб (2016 рік). Площа — 361,12 км². Найбільше місто – Бат.
Бат (англ. Bath, дослівно «купальня», «басейн») — місто на південному заході Великої Британії, на річці Ейвон, головне місто графства Сомерсет. Розташоване за 156 км на захід від Лондона та за 18 км на південний схід від Бристоля. 83 992 мешканців.
Місто Бат є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1987 року. Має багато театрів, музеїв та інших культурних і спортивних закладів, які допомогли зробити місто центром туризму, який за рік відвідує більше одного мільйона відвідувачів тривалого перебування, і більше, ніж 3 800 000, які залишаються тільки на вихідні. Місто має два університети і багато шкіл.
Гарячі джерела, яким місто завдячує своїм існуванням, стало відоме вже в 44 р., ще до появи в цих місцях римських легіонів. Джерел — 4, із середньою температурою 46 °C. Допомагає в лікуванні ревматизму, паралічу; воду пють і використовують для ванних і душів. Сезон триває з листопада до квітня.
Напрями співробітництва:
– розвиток освітніх зв’язків, а також робота над виявленням зв’язків між школами та вищими навчальними закладами;
– зміцнення історичних та культурних зв’язків щоб вшановувати унікальну спадщину Олександрійської територіальної громади і Бату та Північно-східного Сомерсету, включаючи мистецтво, спорт, історичні будівлі та промисловість і, коли доречно, обмінюватись досвідом розвитку можливостей у сфері туризму;
– покращення економічних, екологічних та інших зв’язків.
Стан відносин.
Стійкі відносини між містом Бат і містом Олександрією утворились у 2022 році та вилились у значну матеріальну підтримку шляхом надання спеціалізованого автотранспорту та генераторів різної потужності для потреб Олександрійської територіальної громади. У 2023 році вони продовжились та розширились, вийшли на новий якісний рівень.

Договір про дружбу 

Міста-партнери

На даний час місто Олександрія уклало угоди (меморандуми) про партнерські відносини у різних сферах соціально-економічного життя з такими іноземними містами:

м.Сант-Кугат, Королівство Іспанія.
«Меморандум порозуміння між міськими радами міст Сант-Кугат та Олександрія» Співробітництво у розвитку передової практики в управлінні містом підписано 16 листопада 2016 року

Інформація про місто
Місто Сант-Кугат – муніципалітет в Іспанії, входить у провінцію Барселона в складі автономного співтовариства Каталонія. Муніципалітет знаходиться у складі району Вальєс-Оксиденталь. Історична назва муніципалітету Сант-Кугат має своє джерело після виникнення в VII столітті в Каталонії широкого шанування святого Кукуфаса.
У головному місті муніципалітету Сант-Кугат знаходиться історичний єпископський монастир, звідки починається один з пішохідних маршрутів паломництва на Монтсеррат і інші гірські монастирі Каталонії.
Сьогодні місто Сант-Кугат – розвинуте європейське місто, один з кращих прикладів «розумного міста». В першу чергу це проявляється в організації освіти, культури, медичного забезпечення, сфері безпеки громадян. Сант-Кугат – місто значного економічного розвитку. Основою економіки територіальної громади є високий розвиток малого та середнього підприємництва, торгівлі та сфери надання послуг. Широко розвинена мережа готельного та ресторанного бізнесу. Розвивається зелений та гірський туризм і організовуються щотижневі екскурсії по визначних місцях.

Партнерські відносини
Партнерські відносини започатковані у листопаді 2016 року, коли під час візиту до Сант-Кугата було підписано «Меморандум порозуміння між міськими радами міст Сант-Кугат та Олександрія». Співробітництво у розвитку передової практики в управлінні містом.
У ході листопадового візиту члени делегації ознайомились з передовим досвідом у галузях енергоефективності та енергозбереження, соціально-орієнтованими проектами та програмами. Крім цього, іспанські колеги ознайомили гостей з України з проектом щодо опіки над літніми людьми, що залишились без допомоги близьких осіб. Олександрійці мали змогу ознайомитись з роботою центру з надання адміністративних послуг, його якісними характеристиками роботи, рівнем доступності для мешканців.
Починаючи з листопада 2016 року, після візиту делегації міста Олександрії до іспанського міста-партнера активно продовжується співпраця в галузі реалізації положень Стратегії розбудови «розумного міста», зокрема, іспанський досвід враховано при розробці та старті реалізації програм:
– «Безпечне місто»;
– «Програма енергозбереження та комплексна модернізація вуличного освітлення
м. Олександрії Кіровоградської області та пригороді 2016-2020 рр»;
– «Програма енергозбереження та підвищення енергоефективності в будівлях бюджетної сфери м. Олександрії Кіровоградської області 2016-2020 рр».
Станом на сьогодні систематично відбувається обмін інформаційними даними, вітальними адресами та листами.

Меморандум порозуміння між міськими радами міст Сант-Кугат та Олександрія

м.Рамат-Ган, Ізраїль.
Підготовлено до підписання «Меморандум порозуміння між міськими радами міст Рамат-Ган та Олександрія»
День міста – 21 грудня

Інформація про місто
Місто в центральній агломерації Ізраїлю Гуш-Дан, на схід від Тель-Авіва, поблизу міст Гітава, Бней-Брак, Кирьят-Оно та Гіват-Шмуел. Рамат-Ган був заснований у 1921 році як сільськогосподарське поселення. Початкова назва Ір-Ганім – «Місто садів». Згодом Рамат-Ган перейшов від аграрної економіки до комерційної та промислової. У 1926 році британський мандат визнав Рамат-Ган місцевою муніципальною радою.
Сьогодні Рамат-Ган є одним з передових міст у галузі освіти, культури та розвитку передових технологій. Так, завдяки впровадженню новітніх технологій та інновацій у сфері освіти, рівень надання знань є один з найвищих в країні. Життєвий рівень вище середнього в країні.

Партнерські відносини
Партнерські відносини між містами започатковані у лютому 2017 року. В рамках розширення міжнародного співробітництва Олександрії делегація від міста відвідала місто Рамат-Ган. Мета візиту: обмін інформацією та вивчення передового досвіду приймаючої сторони в сфері освіти. В рамках обміну досвідом в освітній сфері олександрійці відвідали загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади, де ознайомились з методами виховання підростаючого покоління, навчальними програмами, методами подачі та перевірки знань, використанням сучасних інформаційних технологій та виховним процесом.
Основою економічного добробуту міста є біржа з обробки дорогоцінного каміння, готельний та туристичний бізнес, мале підприємництво.
На високому рівні знаходиться охорона здоров’я, соціальне забезпечення громадян. Рамат-Ган – одне з передових міст у сфері безпечного проживання громадян.
Станом на сьогодні систематично відбувається обмін інформаційними даними, вітальними адресами та листами.