QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Олександрійський міський музейний центр імені Худякової Антоніни Федорівни

Повна назва закладу: Комунальний заклад «Олександрійський міський музейний центр імені Худякової Антоніни Федорівни»

Експозиції Олександрійського міського музейного центру імені Худякової Антоніни Федорівни розміщені у двох  корпусах та  відділі «Будинок Дмитра Чижевського».  У першому корпусі знаходяться краєзнавчий та природничий зали.

У залі краєзнавства представлена історія міста Олександрія від заснування козацьких хуторів до міста Олександрія. Тут експонуються фото міста та відомих особистостей ХІХ-ХХ століть, документи, особисті речі, матеріальні свідчення історії краю. Гордістю музейного центру є представлений тут скафандр космонавта Леоніда Попова та інші речі, які були з космонавтом у космосі.

У залі природи представлені флора, фауна, корисні копалини Олександрійщини, а також давня історія краю – археологічні знахідки, найдавніші з яких датовані 100 тисячами років до н.е., та палеонтологічні знахідки, серед яких кістки мамонтів, бізонів, носорогів.

У другому корпусі розташовані просвітницький, історичний зали та етнографічний зал «Українська хата».

В історичному залі велика увага приділяється Другій світовій війні та АТО/ООС, особливо вшановуються олександрійці, які загинули за Батьківщину та герої Небесної Сотні

В етнографічному залі реконструйовано типову українську хату та її внутрішній інтер’єр, представлено предмети побуту та носії української ідентичності, як-то рушники, вишиванки, писанки тощо.

У просвітницькому залі проводяться заходи та різноманітні зустрічі.

З метою популяризації духовної спадщини Дмитра Чижевського – видатного олександрійця, відомого славіста, філософа, вченого енциклопедиста, літературознавця, історіографа, дослідника слов’янської культури, що вніс значний науковий внесок в розвиток україністики, наприкінці 2021 року створено відділ «Будинок Дмитра Чижевського», який знаходиться у будинку, де з 1904 року проживала родина Чижевських.

У фондах музею налічується більше 27  тис. експонатів основного фонду , з них понад 15 тис. представлені в постійних експозиціях та на виставках. Музей веде активну експозиційну роботу, основою якої є як власні фондові зібрання, так і співпраця з іншими музейними закладами, митцями та колекціонерами. Щорічно, за різною тематикою, проводяться наукові читання, круглі столи та семінари. Крім традиційних екскурсій та лекцій, використовуються нові методи роботи з відвідувачами різних вікових категорій. Це музейні свята, тематичні вечори, презентації друкованих видань та фільмів, зустрічі з відомими особистостями, пішохідні екскурсії  по місту тощо.

Ціна квитків: для дорослих – 15 грн., для дітей – 10 грн.

Адреса музейного центру:

I, II корпус – вул. , Перспективна 14

Відділ «Будинок Дмитра Чижевського» – вул. Шевченка, 66

 

м. Олександрія,  Кіровоградської обл., 28000.

Тел.: +380631873505

E_mail: [email protected];