Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді »

«Подаруйте дитині родину»

12.06.2019, 14:24

Прикро визнавати, але й у третьому тисячолітті поряд з багатьма іншими негативними явищами збереглося й соціальне сирітство. В Україні кількість дітей, які позбавлені радості зростати у власних родинах, постійно збільшується. Одним із найбільш ефективних шляхів вирішення проблеми соціального сирітства в нашій країні стали сімейні форми виховання – прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
В Олександрії перший дитячий будинок сімейного типу розпочав свою діяльність у 2006 році, у 2007 році до нього додалися дві прийомні сім’ї. З кожним роком кількість прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу неухильно зростала. Наразі в нашому місті успішно функціонують 4 дитячих будинки сімейного типу та 8 прийомних сімей.
Прийомна сім’я – це сім’я, в яку на спільне проживання та виховання беруть від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти живуть у такій сім’ї до досягнення ними повноліття або 23 років, якщо вони навчаються.
Дитячий будинок сімейного типу формується і діє за таким же принципом з різницею, що в сім’ю може бути влаштовано від 5 до10 дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.
Перевагами прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу є те, що діти не позбавляються свого статусу, за ними залишаються всі пільги, а їхнє утримання в сім’ї фінансується державою. Допомога становить два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку: на сьогодні це 3252 гривні – на дітей до 6 років і 4054 гривень – на дітей від 6 до 18 років. Крім того, одному з прийомних батьків (батьків-вихователів) виплачується грошове забезпечення з розрахунку 35% від розміру соціальної допомоги на кожну прийомну дитину або вихованця.
Тож якщо Вас зацікавила інформація про прийомне батьківство і Ви прагнете подарувати родинний затишок дитині-сироті, звертайтеся до Олександрійського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: пр-т Соборний, 59 каб. 406 (міська рада), контактний телефон: 7-23-88.