QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Олександрійська міська централізована бібліотечна система

Олександрійська міська централізована бібліотечна система
Історія бібліотечної справи в місті розпочинає свій відлік з 24 січня 1887 року – з дати відкриття в м. Олександрії Херсонської губернії Олександрійської громадської бібліотеки в приміщенні міської управи. Ініціаторами заснування бібліотеки були міський голова Іван Тимофійович Паученко та нотаріус Антон Федорович Якубовський. В різні роки директорами бібліотеки були видатні олександрійці: священик Василь Никифоров – перший краєзнавець міста; Іван Костянтинович Чижевський – член земської управи, батько ученого-енциклопедиста Дмитра Чижевського.
Олександрійську міську централізовану бібліотечну систему (ОМЦБС) створено у 1976 році згідно розпорядження виконкому міської Ради депутатів трудящих №108-р від 29.ХІІ.1976 р.
До складу системи входять 16 бібліотек: центральна міська бібліотека, бібліотека-філія №8 для юнацтва, центральна міська бібліотека для дітей, 13 бібліотек-філій, що розміщені в усіх мікрорайонах міста, селищі Олександрійське, селах: Піщаний Брід, Ізмайлівка, Головківка, Марто-Іванівка Олександрійської територіальної громади.
Книжковий фонд ОМЦБС складає понад 375 тис. примірників книг. Це література універсального характеру, різними мовами.
Щорічно бібліотеками міської ЦБС обслуговується більше 26 тис. користувачів.
Творчому розвитку особистості, розширенню кругозору користувачів бібліотек, їх змістовному дозвіллю сприяють 17 творчих об’єднань та дві школи: Вища народна школа для людей похилого віку та Школа Робототехніки та 3-д технологій. На базі Школи Робототехніки в бібліотеках успішно працюють: 6 Робоклубів; 9 гуртків 3D моделювання; Code Club.
У ЦБС комп’ютеризовано 14 бібліотек із 16-ти. У приміщеннях бібліотек безкоштовний Wi-Fi доступ. Для користувачів бібліотек – 54 комп’ютери. Сучасне мультимедійне обладнання дозволяє надавати користувачам додаткові сервісні послуги. Під час проведення різноманітних заходів, для показу авторських презентацій, відеороликів, фільмів використовуються мультимедійна техніка, проектори та екрани.
Активно використовують в бібліотечному обслуговуванні електронні інформаційні ресурси, у тому числі створені власними силами, серед яких краєзнавчі ресурси займають одне з найважливіших місць. Це Бази Даних: «Книги», «Статті з періодичних видань», «Краєзнавство», «Електронні видання» з використанням спеціалізованої бібліотечної програми «ІРБІС». Обсяг власних бібліографічних баз даних ОМЦБС становить більше 145 тис. записів.
З 2007 р. ЦБ входить до складу бібліотек-учасниць Кіровоградського Регіонального Кооперативного Каталогу (КРКК). Бібліотеками ЦБС опрацьовуються місцеві видання і надсилаються учасникам КРКК.
WEB – сторінка Олександрійської міської ЦБС знаходиться за адресою: http://www.library.alexandriya.com/. Крім того, власні сайти мають: Центральна міська бібліотека (https://www.cblib.alexandriya.com/); Центральна міська бібліотека для дітей (http://dic.alexandriya.com). Щорічно три сайти ЦБС відвідують більше 40 тис. користувачів.
Маємо: 7 бібліотечних блогів, 2 канали бібліотек на YouTube, 15 сторінок бібліотек на Facebook, 3 бібліотечні аккаунти в Instagram та Тік-Ток.
Провідні спеціалісти ОМЦБС постійно беруть участь в конкурсах на отримання грантів з метою оснащення бібліотек системи якнайбільшою кількістю комп’ютерної техніки, підвищення якісного та ефективного обслуговування користувачів бібліотек та збільшення посадкових місць в Інтернет-центрах при бібліотеках.
Станом на 1.10.2021 року ЦБС отримала перемогу в 24 грантових конкурсах.
З 2012 року на базі бібліотек ЦБС відкрито Вищу народну школу. Слухачами школи є люди похилого віку. Заняття проводяться за різними напрямками, які обрали самі слухачі. Найбільшою популярністю користуються курси з основ комп’ютерної грамотності, української мови, лікувальної фізкультури, краєзнавчого туризму, літератури рідного краю та декоративно-прикладного мистецтва.
Бібліотеки системи активно співпрацюють з різноманітними організаціями та закладами міста, згідно Договорів про соціальне партнерство.
Олександрійська міська ЦБС має високий рейтинг серед публічних бібліотек Кіровоградської області, завдяки злагодженій, творчій праці її працівників.
З лютого 2016 року ОМЦБС очолює директор – Троцюк Тетяна Володимирівна.

№ п/п Назва бібліотеки Електронна пошта Адреса
1.                 Центральна міська бібліотека [email protected] м.Олександрія

вул. Г. Усика, 41

2.                 Бібліотека-філія №2   сел. Олександрійське

вул. Клубна,7

3.                 Бібліотека-філія №3

 

[email protected] м.Олександрія

вул. Шевченко,66

4.                 Бібліотека-філія №4

 

  с.Марто-Іванівка

вул.Самохвалова, 22

5.                 Бібліотека-філія №5   м.Олександрія

пл. Покровська, 23

6.                 Бібліотека-філія №6 bib6cbs@gmail.com м.Олександрія

вул.6 Грудня,139а

7.                 Бібліотека-філія №7 [email protected] м.Олександрія

вул. Знамянська,1

ЗНЗ №6

8.                 Бібліотека-філія №8 для юнацтва [email protected] м.Олександрія

пр. Соборний,100

9.                 Бібліотека-філія №9   м.Олександрія

вул.Г.Сокальського, 35

10.             Бібліотека-філія №10   м.Олександрія

м-н Перемога

пров. Білого, 6

11.             Бібліотека-філія №12 [email protected] м.Олександрія

вул. Сидоренко,6

12.             Центральна міська бібліотека для дітей [email protected] м.Олександрія

пр. Соборний,102

13.             Бібліотека-філія №3

з обслуговування дітей

[email protected] м.Олександрія

пл. Покровська, 23

 

14.             Головківська

бібліотека-філія

[email protected] с.Головківка

вул.Соборна,40

15.             Ізмайлівська бібліотека-філія   с. Ізмайлівка,

вул. Центральна, 59

16.             Піщанобрідська бібліотека-філія   с. Піщаний Брід,

вул. Шевченка, 4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *