QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Олександрійська дитяча музична школа

ОЛЕКСАНДРІЙСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА (далі ОДМШ) була заснована 5 березня 1955 року. Школа є провідним закладом початкової мистецької освіти в Кіровоградській області, культурним центром міста з багатою історією та давніми традиціями.
За 65 років педагогічного шляху школа випустила понад 5000 учнів, з яких майже 1000 обрали музику своєю професією. Олександрійська дитяча музична школа стала могутнім поштовхом для злету знаних музикантів України, колишнього СРСР та дальнього зарубіжжя. Це Олександр ІВАНОВ – колишній ректор, професор Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, Станіслав ДИМЧЕНКО – художній керівник і головний диригент симфонічного оркестру Рівненської філармонії, Тетяна ТАНСЬКА – доцент Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, Людмила ЧИЧУК – Лауреат міжнародних конкурсів, викладач Київської спеціалізованої середньої музичної школи для обдарованих дітей ім. М. Лисенка, Андрій КУТАСЕВИЧ – доцент Національної Музичної Академії, Лауреат міжнародних конкурсів, викладач Київської спеціалізованої середньої музичної школи для обдарованих дітей ім. М. Лисенка, Володимир ЧЕРКАСОВ – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри музичного мистецтва і хореографії Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка.
В школі працюють досвідчені педагогічні працівники, спеціальність і кваліфікаційний рівень яких відповідає профілю предметів, що викладаються. 80% педагогічного колективу є складається є випускниками школи різних років. Учнівський контингент школи складає
325 учнів які навчаються на 5 виконавських відділах за 11 спеціальностями: фортепіано, академічний вокал, скрипка, баян, акордеон, гітара, кларнет, труба, флейта, саксофон, ксилофон. Ще 2 відділи – відділ музично-теоретичних дисциплін та відділ концертмейстерів і додаткового інструменту – спрямовують свою роботу на підвищення якості й організації освітнього процесу.
З великим зацікавленням учні школи відвідують репетиції 13 дитячих музичних колективів: 4 хорових колективи, 3 вокальних ансамблі, 2 ансамблі скрипалів, камерний оркестр, духовий оркестр, оркестр народних інструментів, інструментальний ансамбль шумових інструментів.
Значна увага педагогічного колективу приділяється роботі з обдарованими учнями. Мета цієї роботи – результативна участь вихованців школи у творчих змаганнях всіх рівнів – від міських до Всеукраїнських і Міжнародних. За останні роки значно збільшилась кількість музичних фестивалів і конкурсів різних рівнів , в яких учні і педагогічні працівники школи беруть участь.
На високому професійному рівні в школі ведеться методична робота та робота по підвищенню фахової майстерності педагогічних працівників. Починаючи з 2003 року щорічно педагогічні працівники та учні ОДМШ беруть активну участь в обласних курсах підвищення кваліфікації серед викладачів мистецьких шкіл Кіровоградської області. Школа є методичною базою Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України в Кіровоградській області. З 2006 року з метою популяризації українського національного музичного мистецтва і підтримки педагогічної творчої ініціативи на базі школи проводиться міський відкритий фестиваль-конкурс сольного й ансамблевого музикування «ДИВОГРАЙ», який щорічно проводиться напередодні Дня святого Миколая серед учнів мистецьких шкіл міста, району та Кіровоградської області.
Сьогодні, коли навколишня соціальна, політична, економічна обстановка досить швидко змінюється і якість мистецької освіти повинна відповідати вимогам сучасності, успішна школа має своєчасно реагувати на зовнішні зміни, адже від цього багато в чому залежить рейтинг закладу початкової мистецької освіти та його майбутнє. Вивченням даного питання вже не один рік займається адміністрація і педагогічний колектив ОДМШ. З метою створення системи безперервної мистецької освіти, з 2013 року педагогічний колектив ОДМШ успішно працює над реалізацією довготривалого мистецько-просвітницького проекту «Школа – коледж – ВУЗ», з 2015 року – інноваційного проекту «Педагогічний (освітній) менеджмент», який підтримує становлення нових підходів до організації педагогічного управління.

Адреса ОДМШ: 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, площа Соборна, 6.
Контактні телефони: (05235) 7-03-41, 098-558-01-91
Е-mail: [email protected]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *