QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Комунальний заклад «Дитяча музична школа «Перлина» селища Олександрійське»

Димитровська дитяча музична школа селища Олександрійське вперше відкрила свої двері 1 вересня 1971 р. Юні музиканти почали навчатися на 3-х відділах: фортепіанному, струнно-смичковому (скрипка), народних інструментів (баян, акордеон). У витоків її стояв молодий, енергійний випускник Кіровоградського музичного училища – Бабіч Віктор Іванович. Першими викладачами школи стали Яцкова Н.І., Литвин В.Я., Ковтун Л.В., Терещенко В.І., Крутько Л.З. Три роки поспіль школа орендувала у вечірній школі декілька класів, а у 1974 році – переїхала у відремонтоване приміщення двоквартирного будинку по вулиці Димитрова, 4.
n1У 1974 у школі відкрився відділ духових інструментів, який очолив молодий талановитий викладач Квітка В.Ф. З цього часу розпочинається створення одного з кращих в області дитячого духового оркестру, який неодноразово ставав переможцем обласних та республіканських конкурсів. Оркестр декілька десятиліть носив звання «Зразкового дитячого колективу».
У 1980 році були добудовані актова зала на 120 місць та два навчальні класи.
На сьогодні школа технічно забезпечена музичними інструментами в повному обсязі. Кожен бажаючий має змогу взяти музичні інструменти на прокат. Навчальні аудиторії забезпеченні необхідними для навчання технічними засобами та методичною літературою.
За роки свого існування школа випустила понад 500 учнів, багато з яких продовжили навчання у вищих музичних навчальних закладах України.
n2Наразі педагогічний колектив очолює випускник школи Залевський В.В. – молодий, енергійний, сповнений сил та творчого пошуку.
У школі працює невеликий, але дружний творчо-згуртований колектив. Це досвідчені викладачі Груй Т.В. та Біліонова В.В. (клас фортепіано); Ошека І.М. (клас скрипки); Терещенко В.І. (клас гітари); Крутько В.І. (клас баяну); Залевський В.В. (клас духових та ударних інструментів), Залевська Н.М. (клас музично-теоретичних дисциплін); Полейчук В.П. (хормейстер та концертмейстер). Майже половину з них складають випускники школи. Усі без винятку викладачі мають високу виконавську та професійну майстерність, інноваційне мислення та творчий підхід до своєї справи.
Плідно та наполегливо протягом багатьох років завзятий колектив однодумців йде до своїх перемог. Результатом невтомної праці фахівців стала велика кількість призових місць, які щороку займають їх вихованці на різноманітних фестивалях і конкурсах. Декілька років поспіль учні школи стають переможцями міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.
На даний час контингент школи складає 50 учнів, які навчаються на двох відділах: фортепіанному та оркестровому. У школі працюють 12 дитячих творчих колективів: два ансамблі скрипалів (керівник – Ошека І.М.), два хорових колективи, вокальний ансамбль
(керівник – Полейчук В.П.), два ансамблі гітаристів (керівник – Терещенко В.І.), три фортепіанних дуети (керівник – Груй Т.В.), духовий оркестр, камерний оркестр класичної музики (керівник – Залевський В.В.).
n36 років тому в школі був створений інструментальний ансамбль викладачів «Фокстрот» під керівництвом Крутька В’ячеслава Івановича. Свою концертну діяльність колектив здійснює як у стінах рідної школи, так і за її межами. В репертуарі ансамблю домінують твори світової класики та естрадної музики. Репертуар колективу постійно збільшується і, до речі, збагачується авторськими творами нашого шкільного композитора Терещенка Віктора Івановича. Школа по праву пишається такою творчою, обдарованою людиною, на творах якої зростає багато поколінь дітей не тільки України, а й колишнього СРСР.
n4У цьому році Димитровська дитяча музична школа відзначила своє 45 – річчя. Кульмінацією урочистостей став традиційний звітний концерт, який пройшов на високому рівні і вкотре продемонстрував результат наполегливої та плідної праці викладачів навчального закладу. На адресу школи прозвучало багато теплих слів та привітань від керівництва, колег, випускників та вдячних батьків.
n5Завдяки виділеної державної субвенції міської ради та облдержзадміністрації, у школі була побудована котельня на альтернативних видах палива. Тож починаючи з 2015-2016 навчального року, учнівський та педагогічний колективи мають змогу проводити заняття у свої рідній теплій будівлі.
Переглядаючи результати роботи ДДМШ, можна зробити висновки про те, що викладачами ведеться серйозна робота, спрямована на розвиток творчих здібностей своїх вихованців. Досягнення учнів – це досягнення викладачів. Школа пишається тим, що її випускники виходять музично грамотними, духовно багатими, здоровими та щасливими. Серця викладачів сповненні гордістю за рідний навчальний заклад. Ми по праву пишаємося нашими юними талантами – успішним майбутнім нашої держави.

Адреса Димитровської дитячої музичної школи:
вул.Павла Кравченка, 4 сел.Олександрійське
м.Олександрія, Кіровоградська область, 28040

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code