QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

Куди звертатися за допомогою в Олександрії, якщо ви стали постраждалою від домашнього насильства?

Проблема насильства, зокрема насильства в сім’ї, є досить актуальною для сучасного суспільства передусім тому, що сім’я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.
Домашнє насильство – це діяння ( або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами,, колишнім чи теперішнім подружжям або між іншими особами, які спільно проживають(проживали) однією сім’єю.
Фізичне насильство – це заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, заподіяння смерті.
Сексуальне насильство – це будь-які діяння сексуального характеру, вчиненні без згоди особи.
Психологічне насильство – це словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, завдають шкоди психічному здоров’ю.
Економічне насильство – це умисне позбавлення житла, їжі,одягу, документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушення до праці, заборона навчатися.
Хто несе відповідальність за домашнє насильство?
Кривдник з числа таких осіб: подружжя; особи, які проживають(проживали) спільно однією сім’єю; їх родичі; опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки – вихователі, патронатні вихователі; колишнє подружжя; наречені; особи, які мають спільних дітей.
Що робити у разі домашнього насильства?
В екстрених ситуаціях – викликати поліцію – 102!
Звернутися на гарячу лінію – 15-47 (цілодобово та безкоштовно в межах України), де проінформують , як можна вирішити вашу ситуацію.
Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачено нові механізми захисту від домашнього насильства – це терміновий заборонний припис. Підставою є ініціатива поліції або заява постраждалої особи. Припис передбачає для кривдника – зобов’язання залишити місце проживання(перебування) постраждалої особи; заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування)постраждалої особи; заборону в будь який спосіб контактувати із постраждалою особою.За невиконання припису – штраф, громадські роботи або адміністративний арешт. Термін дії припису – до 10 діб.
Підставою обмежувального припису є заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опуки та піклування. Рішення про застосування обмежувального припису приймає судне пізніше 72 годин. Обмежувальний припис передбачає для кривдника – заборону перебувати в місці спільного проживання(перебування), усунення перешкод у користування майном потерпілою особою; обмеження спілкування з постраждалою дитиною; заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання(перебування), навчання, роботи та ін.; заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею; заборону вести листування, телефоні переговори з постраждалою особою. Термін застосування – до 6 місяців.
Де і як отримати допомогу?
В Олександрії з 01 жовтня 2021 року працює спеціалізована служба первинного соціально – психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, яка діє на базі міського центру соціальних служб. ЇЇ послуги безкоштовні, а інформація про постраждалих конфіденційна. Фахівці служби надають психологічну підтримку та соціальні послуги(консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо). Працює спеціалізована служба в приміщенні міської ради за адресою: проспект Соборний,59 кабінет № 402, телефон (05235)7-23-88
Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!
Якщо ви стали свідком або постраждали від домашнього насильства, то негайно звертайтеся за допомогою! Не мовчіть!